Sonpeygamber.info Web Portalı Hadis ve Siret Araştırmaları Yarışması’nın bu yıl dördüncüsünü düzenliyor. Meridyen Derneği çatısı altında yapılan organizasyon bu alandaki başarılı çalışmaları desteklemeyi ve yeni çalışmaların yapılmasını teşvik etmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz yıllarda sadece yüksek lisans ve doktora tezlerinin değerlendirildiği yarışmada bu sene yeni açılan makale kategorisinde de başvurular alınacak.

YENİ BİR DAL: “AKADEMİK MAKALE”

Konusu, “İslam Peygamberi’nin Gayrimüslimlerle İlişkileri” olarak belirlenen “akademik makale” yarışmasına son başvuru tarihi 1 Şubat 2011. Yarışmacılardan 1. olan 3.000 TL, 2. olan 2.000, 3. olan ise 1.000 TL ile ödüllendirilecek. Makale yarışmasına yayımlanmış eserler de katılabilecek.

TEZ DALI

“Doktora” ve “yüksek lisans” olmak üzere iki dalda düzenlenen “tez” yarışmasına son başvuru tarihi 15 Ocak 2011. Doktora kategorisinde ödüle layık görülen araştırmacıya 7.000 TL, yüksek lisans kategorisinde ise 5.000 TL ödül takdim edilecek. Yarışmalarda başarılı olan isimlere ödülleri 2010-2011 Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni’nde sunulacak.

JÜRİ

Yarışmaya katılan araştırmalar alanlarında söz sahibi olan isimlerden oluşan bir jüri heyeti tarafından değerlendirilecek. Jüri ise şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu, Prof. Dr. İsmail Yiğit, Prof. Dr. Mehmet Ali Kapar, Prof. Dr. Mehmet Görmez, Prof. Dr. Mustafa Fayda ve Prof. Dr. Tahsin Görgün.

KATILIM ŞARTLARI

Yarışmaya katılım ve başvuruya dair tüm detaylara www.sonpeygamber.info web portalı üzerinden ulaşılabilir.

YAZIŞMA ADRESİ

Hadis ve Siret Araştırmaları Ödülleri

Adres: Meridyen Derneği, İcadiye Mahallesi Müneccimbaşı sok. no 34/3 Fıstıkağacı Üsküdar – İSTANBUL

E-posta: info@sonpeygamber.info

Web: www.sonpeygamber.info

Tel: 0216 310 30 39 - Fax: 0216 310 10 92

kaynak: haber7

Anahtar Kelimeler: İslam Araştırmaları, İslami Haber Ver, Araştırma Makale Yarışması, İslam Araştırmaları Yarışmaları, İslamda gayrimüslimler, İslami Yarışmalar

mutevaggil , 05/11/2010-07:53 Facebook'ta Paylas