hacı kontenjanlarıHac farizasını yerine getirmek isteyen ülkemiz vatandaşları, bildiğiniz gibi diyanetin düzenlediği bir kuraya katılmak zorundalar. Çünkü Türkiye'ye Hac için Suudi Arabistan yönetimi tarafından ayrılan kontenjan 74 bin. Dün diyanet işleri başkanı Ali Bardakoğlu, Kütahya'nın Emet ilçesinde katıldığı bir törende kuranın ne zaman çekileceğini açıkladı. Ali Bardakoğlu kuranın 26 Mayıs 2010 günü çekileceğini söyledi.

Bardakoğlu, hac kontenjanın artırılması için suudi yönetimine başvuru yapacaklarını a açıkladı. Allah hacı adaylarından niyeti salih olanları hacca nasib etsin. Amin. Bu arada geçen sene Hac ile ilgili güzel bir rehber paylaşmıştım. onun linkini buraya tekrar koyuyorum. 26 Mayıs'ta kendisine hac çıkan hacı adaylarının bakması faydalı olur diye düşünüyorum: Bir bakışta Resimli Hac Rehberi (infografik)

DİKKAT: KURALAR ÇEKİLDİ, BURADAN: http://hac.diyanet.gov.tr/

Anahtar Kelimeler: İslami Haber Ver, 2010 Hac Kuraları, Diyanet İşleri Hac Kuraları, Hac için Kuralar, Hac İnfografikleri, Hac Kontenjanları, Hac Kuraları, Hac Kurası, Haccın Şartları, Kaç Kişi Hacı Olacak, Kuralar Ne Zaman Çekilecek, Resimli Hac Kılavuzu, Türkiye Hac Kontenjanı

mutevaggil , 22/05/2010-11:11 Facebook'ta Paylas