ramazanHerkese hayırlı Ramazanlar dilerim! Allah (c.c.) bizi on bir ayın sultanı olan bir Ramazan ayına daha sağ ve salimen kavuşturdu, onu hakkımızda hayırlı da kılsın., Ramazan ayından hakkıyla istifade edenlerden eylesin bizi. Amin. Ramazan ayı her zaman olduğu gibi bereketiyle geldi. Çarşı Pazar renklendi, camiler şenlendi. Her yerde bir tatlı bir telaş hasıl oldu.

Sizlere bir ramazan yazısı hazırlamıştım ama maalesef şuan erişemediğim diğer bilgisayarımda kaldı. O yüzden yayınlayamıyorum. Belki haftaya yayınlayabilirim. Onun dışında ramazan ayının bereketiyle alakalı çeşitli haberleri sizlerle ramazan boyunca paylaşmak isterim. İşte bunlardan biri:

İETT`den Ramazan ayına özel hat...

İSTANBUL- İETT, vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine tarihi yarımada üzerinde bulunan Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt, Süleymaniye, Şehzadebaşı, Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Fatih, Mihrimah Sultan ve Eyüp Sultan camilerini ziyaret etmek isteyenlerin ulaşım ihtiyacını karşılamak amacıyla Ramazan ayına özel “Ramazan Hattı” ihdas etti.

Ramazan Hattının güzergahı şöyle:
Eyüpsultan - Düğmeciler -Nişanca - Eyüpsultan Bulvarı - Demirkapı - Şehitlik - Edirnekapı Surdışı - Edirnekapı - Acıçeşme - Karagümrük - Atikali - Yavuzselim - Balipaşa - Hasan Halife Mah. - İskenderpaşa - Aksaray - Ordu Caddesi - Laleli - Beyazıt

Daha ayrıntılı bilgi için:

http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=718

Anahtar Kelimeler: İslami Haber Ver, Camiler Nasıl Gezilir, Eski İstanbul Camilerine Otobüs Seferleri, İETT Camilere Otobüs Kaldırıyor, IETT Nasıl Giderim, İstanbul Camileri Turu, İstanbul Camilerini Gezen Otobüsler, İstanbul Osmanlı Camileri

mutevaggil , 11/08/2010-13:07 Facebook'ta Paylas