what is islamBugün internette ilginç bir haber gördüm. Bu habere önce sevindim fakat sonra üzüldüm. Bu haberde yazdığına göre "İslam Nedir" araması Amerika Birleşik Devletlerinde en çok aranan  onuncu kavram olmuş evet, buraya kadar gayet güzel görünüyor. Ama arama sonuçlarında en önde çıkan sonuçlar maalesef İslamı kötüler tarzda propaganda yapan sitelermiş.

İnsanların öğrenmek için islamı araştırması ne kadar güzel bir gelişmeyse karşılarına karalayıcı bilgilerin çıkması da o kadar kötü bir durum.

Gerçi ben "what is islam" diye arattığımda, ingilizcede iyi siteler çıkıyor ama demek ki lokasyon farkı var. whatisislam.com ya da what-is-islam.com diye bir alan adı alıp tebliğe başlasak... İnsanları doğru yola yönlendirmek lazım.

Haberin metni aşağıda:

Amerika Birleşik Devletleri'nde google arama moturunda en çok aranan kelimeler listesinde 'İslam nedir?" 10. sıraya yükseldi. 11 Eylül saldırılarından sonra yapılan araştırmalarda İslam'la ilgili hiçbirşey bilmedikleri ortaya çıkan Amerikalıların son dönemlerde 'İslam'la ilgili olarak internette araştırmalar yaptığı ortaya çıktı.

İnternetin en büyük arama motoru Google'da en çok arananlar listesinde 10. sıraya yükselen 'İslam nedir?' sorusu, Amerikalıların İslam'la ilgili bilgi edinmek istediklerini ortaya koyuyor. Ancak Google'de 'İslam nedir?' diye sorulduğunda ortaya çıkan ilk bulgular İslam'ı karalayan haber ve sitelerden oluşuyor.

kaynak: habervaktim


Anahtar Kelimeler: İslami Haber Ver, Googleda İslam Aramaları, Learn About Islam, Popular Islam Researches, What Is Islam

mutevaggil , 11/01/2010-20:14 Facebook'ta Paylas