Kullanıcı Sözleşmesi

Site üye ve ziyaretçilerinin uymaları gereken kurallar bütünü. (Kim okuyacak o kadar yazıyı deme, Oku! Yaradan Rabbin'in Adıyla...)

1. Siteye ekleyeceğiniz yazı ya da makalelerin kendi ürününüz olmasına özen gösteriniz. Hasat mevsimi henüz gelmediyse ve illa ki alıntı yazıları koymak istiyorsanız, yazının sonuna mutlaka kaynak belirtiniz ki initihalci damgası yemeyesiniz.

2.Sitede Konsepte uymayan yazılar yazmayınız. Nedir Konsept? Belki site başlığı size bir şeyler çağrıştırırır, tekrar görelim şunu: İslami İlimler, Teknoloji ve Kültür Mekanı. Hâla bir fikrin yoksa "Neler yazabilirim?" Başlığına bakabilirsiniz, aşağıda. Kurallar bittikten sonra.

3. Yazı yazmaktan imtina ediyorsanız diğer dillerden (ingilizce, arapça, almanca vs...) yaptığınız çevirileri yayınlamak da makbuldur. Boşuna mı hazırlık okudunuz. Yabanci diliniz bir işe yarasın.

4.Yorum ve yazılarınızda küfür ve/veya argo kullanmayınız, unutmayınız ki kötü söz sahibinindir. Hem de aynen Size geçer. Hatta geçti. Sana geçti ki. Zaten böyle bir yorumu görürsek hemen örtbas ederiz biz. Gözümüzden kaçmaz...

5. Her ne kadar demoktratik bir platform olsak da muhafazakarız da.  Çok rica ediyoruz başımızı 301 ile derde sokmayınız. Ve dahi bölücü, karıştırıcı, çırpıcı, ortamı gerici,  zamanı gerici yazılar yazmayınız. Askeri İhtilale sebebiyet verecek olaylara mahal vermeyiniz.

6.Yasal olsun olmasın hiçbir grubun, örgütün (Tamam, Dünya Sağlık Örgütü hariç), siyasi partinin, fırkanın vs... propogandasını yapmayınız. Yapanlara engel olunuz. Genç Sivilleri Rahatsız etmeyiniz.

7. Sitede yer alan yazılardan ve yapılan yorumlardan site yönetimi değil de ilgili yazının sahibi ya da yorumu yapan üçünçü şahıs sorumludur. O yüzden ben yazayım nasıl olsa site sahibi göz altına alınır diye bir kuruntuya kapılmayınız. Biz sadece yazara burada yazma imkanı sağlıyoruz. Ha, bir de muayyen bir sebeb vechile Emniyet kuvvetleri (mesela bilişim suçları masası) bize sorarlarsa, hiç acımaz ve IP adresinizi hemen veririz.

8. Gerektiğinde emniyet kuvvetlerine IP adresinizi gammazlasak da e-mail adreslerinizi kesinlikle spam şirketlere para karşılığı satmayız. Hayrına veririz gitsin canım.

(Şaka tabi, bizde yamuk olmaz ağbi.)

8.İstisnalar kaideleri bozmayacak olsa da kadielere itina ile uyunuz. Uymayanları uyarınız, bunları gerekirse en yakın admin ya da editore iletiniz.

10.Seviniz, seviliniz. Zira dünya kimseye kalmadı. Bundan kelli de kalacağa benzemiyor.

Ne tür Yazılar Yazabilirim?

Öncelikle şunu söyleyelim kafanı esen şeyi yazamazsın. Ama hemen beise kapılma! Çünkü yazabileceklerin de bir hayli ziyade. Bu sınırı belirttikten sonra yazabileceklerine bakalım:

1-İSLAMİ YAZILAR:

a. İslami İlimlere (tefsir, hadis, fıkıh, akaid, tasavvuf) ait yazılar,

b. İslam Araştırmalarına ait yazılar. Nedir bu? Mesela Dünyadaki en güzel islami yapılar, ya da gelmiş geçmiş en büyük islam büyükleri vs... gibi.

c. Dini duyuru ve yarışmalara ait haberler.

2-TEKNOLOJİ YAZILARI:

a. web2.0 teknolojileri ve web programlama ile alakalı yazılar (php, asp, joomla, drupal, wordpress, javascript, jquery vs... )

b. ilginç ve yararlı website tanıtımları,

c. Web aleminden diğer haberler.

d. Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar bilimleriyle alakalı öğretici yazılar ve araçlar (pic programlama, photoshop vs...)

3- KÜLTÜR YAZILARI:

a. Sinema filmi tanıtım veya eleştirileri

b. Her türlü Kitap tanıtımı veya eleştirileri

c. Kendinize ait hikaye, şiir ya da diğer edebi türlerden yazılar.

d. Kültür Dünyasından Haberler

Bu üç kategori de yabancı kaynaklardan yapacağınız kendi çevirilerinizi de yazı olarak gönderebilirsiniz.

Köşe Yazısı niteliğindeki Güncel konular hakkındaki yazılara da musamaha ile yaklaşıyoruz ve lakin Siyaseti eşiğimizden içeri sokmuyoruz. Gönderdiğiniz yazılar imla ve yazım yanlışlığından ötürü editörlerce değişikliğe uğradıktan sonra yayınlanabilir.

Feragat Beyanatı

Sitedeki Reklamlar:

Sitede Google Adsense reklamları uygulanmaktadır. Hani olmaz ya, bu reklamlara tıklamanızdan doğacak maddi , manevi , ruhani, fiziki, kimyevi vb... zararlardan kesinlikle mesul değiliz.

Sitede gösterilen reklamlar tarafımızdan onaylanmış manasına da gelmez. Uygunsuz reklamları filtreliyoruz. Buna rağmen, sitemizde bu siteye yakışmadığını düşündüğünüz bir  reklam görürseniz iletişim formunu kullanarak bizimle irtibata geçip sakıncalı reklamın websitesini bize bildiriniz. Ki kara listeye ekleyelim o menfur reklamı.

 

D.Gizlilik Politikası

Ruzname.net hiç bir şekilde üye ya da ziyaretçiye ait bir bilgiyi (IP adresi, e-mail, meslek, cinsiyet vb...) üçüncü kişilere dağıtmamayı garanti eder.

Ruzname.net haber vermeksizin üye silme, ziyaretçi yasaklama, girilen makaleyi silme, değiştirme vb. modifikasyon haklarını saklı tutar.

 

E.Sitenin Dışına Giden Linkler

Bu internet sitesinden diğer web sitelere açılan linkler, Ruzname.net'i bağlamaz. Bu linklere tıklamanızdan doğacak herhangi maddi ya da manevi zarardan mesul olmadığımızı ve sorumluluk kabul etmediğimizi pişkinlikle belirtmek isteriz.

***

Ve sonsuza dek mutlu yaşamışlar... Yaa, İşte böyle ninesinin kuzusu.

 

İşbu siteye üye olan, ve/veya ziyaretçi olarak gelen her bir adem evladı, peşinen yukarıda yazılan fermana tuğrasını basmış sayılır. Yani yukarıdaki cümle kayd-u şartı kabullenmiştir.

Aynı zamanda siteye uğrayan her bir ziyaretçi de c. ve e. bendinde yer alan reklamlar ve linklerle alaklı zerzevatı öz çocuğu gibi bağrına basmış demektir. Bizden demesi. Sonra başımız ağrımasın. Kötü olmayalım. Hadi bakalım bitti, bu kadar. Eskiler ne derler:

Enjoy it!Pzt, 06/02/2008 - 18:15 tarihinde mutevaggil gönderdi Facebook'ta Paylas