Bundan iki hafta kadar önce sinema salonunda, filmin arasında bir fragman gösterildi. Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğinde bir film.di bu Fragmanından anladığım kadarıyla konusu güzel bir filme benziyor. Mahsun Kırmızıgül bu filmin senaryosunu önce Sinan Çetin'e satmış ama sonra geri alarak kendi çekmeye başlamış. Film ile alakalı bir haberde , film hakkında şunlar yazılmış:

Mahsun Kırmızıgül ve Haluk Bilginer Brooklyn Köprüsü'nün altında seccade serip namaz kıldı. ‘New York’ta Beş Minare’ filmi için sarık ve cübbeyle New York sokaklarında dolaştı, Brooklyn Köprüsü’nün altına seccade serip namaz kıldılar. Oyuncu, yönetmen ve müzisyen Mahsun Kırmızıgül, yazdığı ilk hikâye olan New York’ta Beş Minare’yi 11 yıl aradan sonra sinema filmi haline getiriyor. Filmin tanıtımı için Amerika’da özel çekimler gerçekleştirildi.

Haluk Bilginer’in bir cemaat liderini canlandırdığı filmde Mahsun Kırmızıgül, Mustafa Sandal, Zafer Ergin, Salih Kalyon, Hüseyin Avni Danyal, Ali Sürmeli, Bora Sivri ve Murat Ünalmış diğer başrolleri paylaşıyor.

İSLAMİ CEMAATLERİ TAKİP ETTİ

Bir hafta boyunca Haluk Bilginer ve Mustafa Sandal’la birlikte Amerika’da tanıtım filmi çeken Kırmızgül, New York’ta Beş Minare için tekkeleri gezerek cemaatler hakkında bilgi topladı. Türkiye’de yaşayan İslami cemaatlerin zikir törenlerini izleyen Kırmızıgül’ün, çektiği zikir sahnesinin ise son derece etkileyici olduğu görüldü. Filmde, iki Türk polisini canlandıran Sandal ve Kırmızıgül’ün, FBI’ın yakaladığı Türk kaçakçıyı teslim almak için gittikleri New York’ta yaşadıkları anlatılıyor. Film, 5 Kasım tarihinde gösterime girecek.

kaynak: 8sutun

Anahtar Kelimeler: Kültürel Haber Et, Haluk Bilginer, Mahsun Kırmızıgül Filmleri, New Yorkta Beş Minare, New Yorkta Beş Minare Fragmanı, New Yorkta Beş Minare Görüntüleri, New Yorkta Beş Minare Konusu, New Yorkta Beş Minare Teaser, Türk Sineması

mutevaggil , 23/01/2010-16:55 Facebook'ta Paylas