Yağmur dergisinin geleneksel hale getirdiği ve bu sene dördüncüsü düzenlenen hikaye yarışmasının sonuçları açıklandı. Birincilik, ikincilik ve üçüncülük yanında üç de mansiyonun verileceği yarışmada Bedia Koçakoğlu 'Yarım Yanım' adlı hikâyesiyle birinciliğe layık görüldü. 'Yürek Kamaşması' ile yarışmanın ikincisi olan Canan Yüksel'i, 'Kaçak' adlı hikâyesi ile Selahattin Kibar takip etti.

Dokuz yüze yakın eserin katıldığı yarışmada Özer Şenödeyici 'Ve Hâlâtihi', Erdal Göze 'Paramparça Kalpler ve Merhamet' ve Ahmet Güney 'Ölüler Evine Yolculuk' adlı hikâyeleriyle mansiyon almaya hak kazanan isimler oldu.

Ahmet Turan Alkan, Alim Gür, Hüdayi Can, Nihat Dağlı, Osman Alagöz, Recep Şükrü Güngör, Sevinç Çokum, Şemsettin Yapar ve Turan Karataş'ın seçici kurulda olduğu yarışmanın ödül töreni ile alakalı bilgi ise önümüzdeki günlerde www.yagmurdergisi.com adlı internet sitesinde ve derginin Facebook sayfasında ilan edilecek.

kaynak: zaman kültür sanat: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1256051

yağmur dergisi website: http://www.yagmurdergisi.com

Anahtar Kelimeler: Kültürel Haber Et, Edebiyat Yarışmaları, hikaye yarışmaları ne zaman, hikaye yarışması sonuçları, hikaye yarışmasına başvurular, kaçak hikayesi, yağmur dergisi hikaye yarışmaları, yağmur hikaye yarışmaları, yarım yanım hikayesi, yürek kamaşması hikayesi

mutevaggil , 08/03/2012-19:29 Facebook'ta Paylas